Фахівці заявляють, що Китай міг запобігти 95% випадків коронавірусу

Уряд не вжив заходів одразу після попередження інформатора.

Ознайомтеся зі спеціальним репортажем Global Voices про глобальний вплив COVID-19.

Ця публікація написана Томом Гранді та опублікована в Hong Kong Free Press 14 березня 2020 року. Вона републікується в Global Voices згідно з угодою про контент-партнерство.

Згідно з останніми дослідженнями, Університету Саутгемптона, Китай міг би запобігти 95% захворювань коронавірусом, якби заходи щодо стримування цього спалаху були вжиті на три тижні раніше. Проте,  у Піднебесній почали вживати активних дій лише наприкінці січня – кілька тижнів після того, як поліція змусила замовкнути лікаря, який спробував підняти тривогу.

Дослідження, яке було опубліковане групою WorldPop, Саутгемптонського університету, вимірювало ефективність нефармацевтичних втручань. Дослідники дізнавалися як в Китаї були ізольовані хворі люди та поміщені на карантин; чи відстежували їх контакти, як були обмежені поїздки, закриті школи та робочі місця, чи скасовувалися масові зібрання людей.

Аналіз, який ще має бути рецензований, встановив, що раннє виявлення випадків коронавірусу та зменшення контактів були ефективними у боротьбі з ним, а комбіновані заходи можуть знизити ризики інфікування. До того ж вони могли затримати терміни та зменшити масштаби піку епідемії, і таким чином виграти час для проведення наукових досліджень з метою розробки ліків та медичних препаратів.

Симулятори описували дані про рух людей та хвороби, щоб змоделювати як комбіновані втручання можуть впливати на поширення COVID-19.

Як засвідчили дослідження, випадки коронавірусу могли бути зменшені на 66 відсотків, якби заходи були вжиті на тиждень раніше або на 86 відсотків, якби активні дії почалися на два тижні раніше. Якщо б заходи почали вживати на три тижні пізніше, ситуація могла б погіршитися у 18 разів.

Змусити замовкнути інформатора: лікар Лі Веньлян

Найбільше зусиль для боротьби зі спалахом коронавірусу було докладено наприкінці січня, через кілька тижнів після того, як офтальмолог з Уханя Лі Веньлян, 30 грудня 2019 року намагався попередити про загадкову хворобу. Він був одним із восьми людей, яких поліція покарала 1 січня за поширення “чуток” про вірус.

Бюро громадської безпеки змусило Лі підписати лист, в якому він зізнавався у “фейкових коментарях” та “серйозному порушенні громадського порядку”. Він помер минулого місяця від хвороби, у віці 34 роки, що викликало хвилю обурення в Китаї.

За інформацією, New York Times, Китай також проігнорував пропозиції допомоги в січні від Центру контролю та профілактики захворювань США та Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Пандемія

Оскільки вірус зараз класифікується як глобальна пандемія, дослідники Саутгемптонського університету дійшли висновку, що заходи соціального дистанціювання мають бути продовжені на кілька наступних місяців, а методи Китаю потрібно використовувати, якнайшвидше і в інших місцях.

“Енергійна, багатогранна реакція Китаю, ймовірно, запобігла набагато гіршій ситуації, яка прискорила б поширення коронавірусу в усьому світі”, – йдеться в дослідженні.

Перекладач: Тетяна Гунчак

Залишити коментар