Виборча кампанія 2020: буде і важко, і цікаво – Максим Бурбак

Бюлетені нового зразка, збільшене фінансування, з огляду на протиепідемічні заходи, та суперечливі зміни правил під час гри – це ще неповний перелік проблем, з якими матимуть справу громадяни під час місцевих виборів 2020. Так вважає народний депутат двох скликань Максим Бурбак. Про це політик розповів під час ефіру на телеканалі TВA.

  • Хочу нагадати, що ще за минулої каденції ми прийняли Виборчий кодекс. Однією із книг був Кодекс про місцеві вибори. Нині виборцям важливо розібратися в самій процедурі голосування, вкрай необхідно також навчити членів дільничних виборчих комісій роботі з бюлетенями, адже бюлетень буде нового взірця, тобто поділений навпіл. В одній половині будуть голосувати за перших осіб відповідних партій, а в другій – за конкретних осіб на окрузі. Це треба пояснити як виборцю, так членам ДВК. Часу обмаль, і, переконаний, що попри те, що кампанія буде брудною, хочеться, щоб вона пройшла в демократичний спосіб і була визнана нашими міжнародними спостерігачами. Адже це буде своєрідним завершенням реформи децентралізації, бо вибори пройдуть в усіх об`єднаних територіальних громадах і, тому, вважаю, що Україна повинна з честю пройти це випробування – місцеві вибори, – сказав Максим Бурбак.

На думку політика, під час цієї кампанії не обійдеться і без суперечливих «сюрпризів» від нинішньої монобільшості в парламенті.

  • Кожна місцева кампанія – це «від дверей до дверей». Зараз, коли в нас друга хвиля Covid-19, це буде трохи важче робити, тому, що в нас є вимоги до соціальної дистанції, у нас «червона» зона, коли треба обмежувати кількість людей – не більше 10 на одному зібранні, тобто неможливо провести великий мітинг, або великі збори з виборцями, як це було раніше, коли, наприклад, я особисто сам ходив на «Машзавод», зустрічався з людьми. А проводити партійні конференції, засідання територіальних виборчих комісій або дільничних комісій у режимі онлайн – не передбачено законом. Далі, бачимо, що є ініціатива в парламенті щодо збільшення фінансування виборчої кампанії стосовно облаштування виборчих дільниць засобами гігієни, антисептиками, маски треба забезпечити, щоб кожні дві години робилося вологе прибирання, контакти з бюлетенями – дуже багато питань, на які ми ще не почули відповіді. Але ще є час для того, щоб це все владнати. Хочу сказати, що ще ми почуємо пропозиції провладної монобільшості щодо зміни самого виборчого законодавства. І це буде попри те, що всі міжнародні організації попереджували, що за рік до чергових виборів зміни до чинного виборчого законодавства не проводяться. Це не є засадою проведення демократичних виборів. Але бачимо, що монобільшість робить по-своєму. Тому ми почуємо ще багато новин щодо технічної частини виборів, – припускає Максим Бурбак.

 

Залишити коментар