Обласне керівницво з’ясовує обставини смерті чоловіка на підлозі у Вижницькій ЦРЛ

Після публікації відеозапису Романа Громова з Вижниці в мережі Інтернет, у тому числі, на сторінці газети «Буковина» у Facebook, заступниця голови Чернівецької ОДА Наталія Гусак зібрала керівництво Вижницької ЦРЛ та Вижницького району на термінову нараду для з’ясування обставин смерті місцевого мешканця.

Нагадаємо, чоловік помер у приймальному відділенні центральної районної лікарні, лежачи на ношах на підлозі в коридорі. За словами місцевого мешканця Романа Громова, який опублікував відео інциденту, померлий прийшов до лікарні самостійно і 40 хвилин на лавочці очікував на допомогу. Як стверджує очевидець, коли чоловікові стало гірше, медики почали допомагати, але пацієнт помер.

Наступного дня, після оприлюднення вказаного факту, поліція повідомила про відкриття кримінального провадження у зв’язку зі смертю чоловіка, а керівництво медичної галузі області створило спеціальну комісію, яка разом з правоохоронцями буде розслідувати цей випадок.

Представники Вижницької ЦРЛ, присутні на нараді, повідомили, що померлий пацієнт хворів цукровим діабетом, прийшов до закладу о 9 год 20 хв, щоб йому встановили катетер. Хворому поміряли температуру, зробили ЕКГ та рентген і, поки він чекав результату, помер.

“Влітку цього року ви казали, що зробите усе, аби ваша лікарня розвивалася. І тепер у мене до вас питання – чи вважаєте ви, що так можна ставитися до людини? Не мені вам пояснювати, як цей випадок впливає на репутацію лікарів, які у такий складний період рятують сотні й тисячі людських життів. Тому я прошу надати мені документально підтверджені алгоритми роботи медиків – хто куди мав дзвонити, хто як мав рухатися у такому випадку, коли востаннє проводилися відповідні навчання в лікарні. Бо ми маємо всі зрозуміти, що як зі сторони пацієнтів, так і зі сторони лікарів Департамент охорони здоров’я Чернівецької ОДА буде справедливо розглядати всі скарги і звернення”, – підкреслила пані Гусак.

Опонентом заступниці голови ОДА, як не дивно, виступив керівник Департаменту охорони здоров’я Олег Чорний. Чиновник заступився за медиків.

“Дружина померлого написала заяву, що не має претензій до лікарів. Вона вважає, що медики до її чоловіка ставилися добре і надавали всю необхідну допомогу. Із цього випадку я зрозумів, що хворий у приймальному покої вже не подавав ознак життя. Зараз це все перетворюється на цирк – коли кожен може зайти до лікаря з мобільним телефоном і знімати відео. Тому у розрізі цієї ситуації треба чекати результатів роботи комісії. У людини був перитоніт, перфорація виразки, сепсис. Йому б не змогли допомогти у жодній лікарі. До моменту запису відео хворому надавалась грамотна допомога. Заввідділенням реанімації спустився, оцінив стан пацієнта і констатував смерть. А до запису відео допомога надавалась правильно”, – вважає Олег Чорний.

Присутній на нараді очевидець та автор відео Роман Громов не стримував емоцій.

“Хто має нести пацієнта, який важить понад 100 кілограмів?! Жінки-санітарки?! Він сам прийшов до лікарні, але 40 хвилин чекав допомоги!” – сказав чоловік.

Голова Вижницької РДА Михайло Чорней наголосив на необхідності жорстких кадрових рішень у лікарні.

“Ще з літа цього року на адресу Вижницької ЦРЛ ми отримуємо скарги. Їх забагато. Я пропоную головному лікареві написати заяву і звільнитися за власним бажанням. Вважаю неефективною роботу керівництва лікарні. Тут є 5 бригад молодих фахівців, яким треба дати можливість ефективно працювати. Думаю, головний лікар набереться мужності і напише заяву. Реаніматологи – дуже професійні люди, але в цілому механізм не працює і менеджмент треба змінювати”, – вважає Михайло Чорней.

Відео Романа Громова з Вижницької ЦРЛ.

Увага! Ненормативна лексика!

Залишити коментар