Помилка у документах про шлюб – не перешкода отримувати пенсію по втраті годувальника

Перебування у зареєстрованому шлюбі – юридичний факт, що підтверджується свідоцтвом про шлюб чоловіка та жінки. Однак, часто трапляються ситуації, коли через різні причини (помилки, неспівпадіння букв у ПІБ чоловіка та жінки в документах, неправильний переклад українською мовою, тощо) цей факт не може бути встановлений нотаріусами або органами Пенсійного фонду за наявними документами  вже після смерті одного із подружжя. В цьому випадку, такий факт перебування в зареєстрованому шлюбі встановлюється у судовому порядку для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих чи майнових прав, підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав: права на спадщину, права на  пенсію у зв’язку із втратою годувальника, одержання компенсації тощо.

З такою проблемою до Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась пані Марія. Клієнтка розповіла, що після смерті свого чоловіка, який був військовослужбоовцем, звернулася до Головного управління Пенсійного Фонду України в Чернівецькій області щодо отримання пенсії по втраті годувальника. Проте їй відмовили у прийнятті документів для призначення такої пенсії через те, що у свідоцтві про укладення шлюбу із померлим чоловіком, була зроблена помилка по-батькові чоловіка, а також пані Марія не змогла надати доказів перебування на утриманні покійного чоловіка.

Чернівецький місцевий центр доручив цю справу головному спеціалісту відділу правопросвітництва та надання БПД Олексію Іванову. Юрист пояснив клієнтці, що для отримання пенсії по втраті годувальника їй необхідно встановити факт перебування у зареєстрованому шлюбі та на утриманні померлого чоловіка. Законодавство України передбачає для отримання пенсії по втраті годувальника подання довідки про перебування членів сім`ї на його утриманні. Позаяк, відділ реєстрації місця проживання таку довідку видати пані Марії не може, тому означений факт також підлягає встановленню у судовому порядку.

Фахівець системи БПД склав заяву про встановлення факту перебування  у зареєстрованому шлюбі та на утриманні й подав її до Першотравневого районного суду Чернівців. Суд підтримав правову позицію Олексія Іванова і задовольнив заяву повністю.

 

Прес-служба Регіонального центру БВПД у Чернівецькій області

Залишити коментар