Поштовий банк: які вигоди чекають на клієнтів Укрпошти?

19 травня Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт 2788-д, який передбачає створення поштового банку на базі Укрпошти (ведення обмеженої банківської діяльності). Станом на сьогодні національний поштовий оператор уже здійснює низку фінансових операцій. Наприклад, обмін валют, видача готівки, сплата рахунків, грошові перекази. Законопроєкт про поштовий банку дасть право Укрпошті здійснювати ще ТРИ основні види банківських операцій: 1 – залучати депозити, 2 – відкривати та вести банківські рахунки фізичних осіб та суб’єктів господарювання, 3 – випускати платіжні картки.

  1. ПОШТОВИЙ БАНК ДОПОМОЖЕ ЕКОНОМИТИ ГРОШІ

Поштовий банк зменшить витрати громадян на оплату комунальних платежів за рахунок нижчих тарифів Укрпошти. Сьогодні, сплачуючи готівкою на Укрпошті за комуналку, ви також оплачуєте тариф за обробку вашого платежу – біля 7 грн за одну квитанцію. Безготівкова оплата товарів, які продає Укрпошта, дасть можливість пошті пропонувати своїм клієнтам нижчі ціни.

  1. ПОШТОВИЙ БАНК НАВЧИТЬ ЗАРОБЛЯТИ

Основним конкурентом поштового банку від Укрпошти будуть матраци та шкарпетки, в яких зараз зберігають свої заощадження українці, що не мають рахунків і не включені до фінансової системи. Укрпошта пропонуватиме громадянам покласти гроші на депозитний рахунок під певний відсоток, аби кошти не лежали вдома під ліжком, а були у безпеці і заробляли додаткову копійку.

Укрпошта, як і всі банки в Україні, стане членом і платитиме внесок до Фонду гарантування вкладів.

  1. 3. ПОШТОВИЙ БАНК ДАСТЬ МОЖЛИВІСТЬ ОФОРМЛЮВАТИ КРЕДИТИ В СЕЛАХ

Відповідно до законопроєкту про поштовий банк, Укрпошта зможе пропонувати жителям віддалених населених пунктів кредитні продукти від різних українських банків. Тобто в цьому випадку вас кредитуватиме не національний поштовий оператор, а саме банк, програму якого ви оберете. Укрпошта тут виступатиме посередником для отримання коштів та погашення кредиту.

  1. ПОШТОВИЙ БАНК ВІДКРИЄ ДЛЯ СЕЛА ПОКУПКИ ОНЛАЙН

Села – це 15 мільйонів фінансово невключеного населення України, які так само, як і жителі міст, хочуть отримати доступ до покупок та розрахунків в інтернеті.

  1. ПОШТОВИЙ БАНК РЕАЛІЗУЄ В СЕЛІ ОНЛАЙН-КОМЕРЦІЮ – ЗБУТ ТОВАРІВ

В українських селах багато людей виготовляють прикраси, шиють одяг, вирощують овочі та фрукти, готують варення, малюють картини, ліплять із глини, роблять вироби зі шкіри і багато іншого. Поштовий банк – це можливість відкрити онлайн-комерцію для села та реалізувати збут товарів поза межами району, із офіційною оплатою на картку продавця (ФОП).

  1. ПОШТОВИЙ БАНК РОЗВИВАТИМЕ УКРПОШТУ В СЕЛАХ

Цей проект дасть можливість Укрпошті заробляти додаткові кошти, а отже, більше інвестувати у мережу відділень, підвищувати зарплати та продовжувати розвиватися.

Залишити коментар