Проти подвійних стандартів, або Підсумки пікету біля Чернівецької ОДА

Під стінами Чернівецької обласної адміністрації – знову людно. Цього разу зібралися батьки школярів з різних громад Буковини. Замість дистанційних занять пікетувальники вимагали навчання у звичному режимі (з урахуванням правил гігієни та дистанціювання), скасування «червоної зони».

Зі сходів адмінбудинку лунали заклики впровадити позмінне навчання, люди заявляли про готовність шкіл та учнів дбати про чистоту, дотримуватися суворих вимог профілактики ГРВІ, не допускати до навчання школярів із температурою чи іншими ознаками хвороб тощо.

Емоції зашкалювали і навіть сам голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук не знайшов потрібних для обуреної громади аргументів, судячи з того, що йому не дали договорити і вирвали з рук мікрофон активісти. Найбільше, що обурює людей, – практика подвійних стандартів. І, на їхнє переконання, дивиться на все це «крізь пальці» саме центральна влада та її представники в області. «Якщо працюють кафе і ресторани, ринки та інші заклади, тоді чому закриті школи та садочки?» – риторично запитували батьки школярів.

Дуже вміло протестними настроями скористалися, певна річ, і місцеві політики. Вибори ж на носі, «червона зона» передбачає заборону масових зібрань, а тут – мітинг, нагода – те, що треба.

Зокрема, секретар Чернівецької міськради та деякі члени виконкому заявили про свою повну підтримку протестувальникам. Пан Продан, задля політичної доцільності, навіть зважився наступити двічі на одні й ті ж граблі (чого не зробиш заради рейтингу, який, втім, падає швидше, ніж температура на осінньому термометрі) – оголосив, що Чернівецька мерія підтримує директорів шкіл і вчителів, які «бояться тиску центральної влади і поліції» та подасть до суду позов з вимого до уряду скасувати карантинні зони.

Нагадаємо, мерія Чернівців нещодавно вже дозволяла роботу громадського транспорту та закладів освіти під час режиму «червоної зони», однак заборона центральної влади виявилася дієвішою за популізм місцевих депутатів, котрі чомусь не дозволяли послаблення карантину навесні, однак ближче до виборів почали ухвалювати рішення, всупереч позиції Кабміну та Президента. Це спричинило жорстку реакцію поліції і, як наслідок, ані транспорт у звичному режимі, ані навчальні заклади у Чернівцях працювати так і не почали.

Залишити коментар