Арсеній Яценюк привітав українців з Днем Соборності

Прем’єр-міністр України 2014-2016 років Арсеній Яценюк привітав українців з Днем Соборності.

Текст привітання політик написав на своїй сторінці у Facebook.

«102 роки тому в урочистому велелюдному Києві, прикрашеному синьо-жовтими кольорами, відбулася історична подія – проголошення Акту Злуки українських земель і створення соборної Української держави.

Ми відзначаємо День Соборності як велике національне свято. Водночас, пам’ятаємо драматизм обставин, за яких тоді відродилася наша Держава.

Про ті дні писав Володимир Винниченко: «Завтра має відбутися урочисте проголошення з’єднання Західної і Східної Українських Республік у єдину Народну Республіку (…). А тим часом більшовики взяли Харків, Чернігів і вчора зайняли Полтаву».

Читаючи спогади учасників і очевидців, знову і знову розумієш велику силу і духовну єдність українців, які на початку минулого століття посеред падіння імперій, під прицілом російських армій змогли звершити велику історичну справедливість на право мати Соборну державу.

Сьогодні ми маємо незалежну Україну, і це здобуток національно-визвольної боротьби багатьох поколінь. Неодмінним результатом цієї боротьби стане звільнення Донбасу і Криму.

День Соборності нагадує нам про волю для всіх українців, яку ми неодмінно виборемо і збудуємо сильну українську державу. Саме тому у цей день хочу побажати кожному з нас єдності, віри у себе і нашу країну.
Вітаю зі святом!», – йдеться у повідомленні Арсенія Яценюка.