Канікули у розпалі: правила безпеки життєдіяльності для дітей влітку

Рятувальники Управління ДСНС України у Чернівецькій області нагадують і дорослим, і малим основні правила безпеки влітку.

Пам’ятайте, найперше та найголовніше – дитина повинна заходити у воду тільки в супроводі дорослих! Купатися можна лише у дозволених місцях, на обладнаних пляжах. Рекомендована температура води для купання – не нижче +18°С, повітря – +24°С. У воді можна перебувати 10-15 хвилин. Порада – купайтеся тільки там, де є рятувальна служба, окрім цього, для купання обирайте тихе неглибоке місце з чистим дном. Огляньте також берег, аби там не було битого скла, гострого каміння чи інших небезпечних предметів. Для відпочинку з дитиною оберіть місце, де можна сховатися від прямих сонячних променів. Не забудьте одягнути на малюка головний убір.

Перед тим, як вирушити з малечею у ліс, обов’язково проведіть з сином чи донькою своєрідний інструктаж. Візьміть із собою компас, пляшку з водою, мобільний телефон, ніж, сірники та мінімальний набір продуктів, підберіть для себе й дитини відповідний одяг, який захистить від укусів комах. Перед тим, як зайти у ліс подивіться на компас, щоб зорієнтуватися. Поясніть малюку, якщо він відстав від дорослих і заблукав, нехай не панікує, залишається на місці і якомога голосніше кричить. Ще одна небезпека, яка може зустріти вас у лісі – це змії. Попередьте дитину, плазун сам не нападає на людину, він це робить лише у випадках самозахисту, коли на нього випадково наступають, сідають, зачіпають палицею тощо. Перед походом у ліс подбайте про відповідний одяг. Це можуть бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики або гумові чоботи. Штани потрібно заправити в черевики. Вже у лісі не забувайте дивитися під ноги, аби не наступити на плазуна, не торкайтесь руками, не перевіривши, старих пнів, каменів або повалених дерев. Адже саме у цих місцях і можуть ховатися змії.

Запам’ятайте також і наголосіть вашому малюку – у лісі не можна кидати на землю будь-які предмети, які можуть призвести до загорання.  

З наближенням грози під час купання варто не тільки швидко вийти з води, але й відійти подалі від водойми. Не можна заходити у воду, ховатися в заплавних кущах і, знову ж таки, під деревами. Треба якомога швидше, але не бігом, дістатися до найближчого лісового. При цьому намагатися обходити стороною, метрів за двісті, поодинокі дерева та інші високі предмети.

Управління ДСНС України у Чернівецькій області