На Вижниччині заявляють про репресії у сфері культури

Працівники Вижницького будинку культури скаржаться на упереджене ставлення керівництва Вижницької РДА щодо завідувачки сектору культури, сім’ї, молоді та спорту Вижницької державної адміністрації Наталії Додяк.

До редакції газети Буковина активісти надіслали відкритого листа:

Шановна громадськість!

Ми, працівники культури Вижницького будинку культури, звертаємось до Вас щодо ситуації, яка склалася навколо завідувачки сектору культури, сім’ї, молоді та спорту Вижницької державної адміністрації Наталії Михайлівни Додяк.

До написання цього листа нас спонукали дії, упереджене ставлення керівництва Вижницької державної адміністрації до Наталії Додяк. З боку Вижницької РДА проводяться незрозумілі, необґрунтовані перевірки сектору культури, сім’ї, молоді та спорту, здійснюється адміністративний та морально-психологічний тиск.

З часу її призначення у 2013р. на посаду начальника відділу культури Вижницької РДА вона проявила себе, як грамотний, мудрий керівник з великими організаторськими здібностями. Під її керівництвом ми, працівники культури та аматори району, змогли презентувати мистецтво Вижниччини як Україною, так і за кордоном.

А саме:

 • мистецький фестиваль до Дня Незалежності «Етно-фест» м.Тернопіль;
 • Дні Буковини в м.Андрушівка Житомирська обл.;
 • Театральний фестиваль-конкурс «Від Гепаніса до Борисфена» м.Очаків Миколаївська обл.;
 • мистецький фестиваль районів Карпатського регіону м. Радехів Львівська обл.;
 • мистецький фестиваль «Коломика-2019» м.Коломия Івано-Франківська обл.;
 • Дні Буковини в м.Трускавець Львівська обл.;
 • Міжнародний гуцульський фестиваль в м.Верховина, Рахів, Путила, Надвірна, Коломия, Яремча;
 • Міжнародний фестиваль «Карпатське літо» в м.Верховина Івано-Франківської обл.;
 • Міжнародний фестиваль фольклору «Буковинські зустрічі» 2013 – 2019рр. в м.Кимпулунг-Молдовенеск (Румунія); м.Піла, Ястров’є, Любань, Доброчєн, Джерджонів, Волові Ляси, Лодзь (Польща), м.Балчик (Болгарія);
 • Дні Буковини в с.Стольнічени (Молдова);
 • Пісенний фестиваль ім.Назарія Яремчука в м.Негостигни (Румунія);

За її ініціативи було започатковано і проведено ряд мистецьких фестивалів та конкурсів в районі, які стали традиційними і є візитівкою нашого мистецького краю. А саме:

 • районний конкурс читців-декламаторів фронтової поезії «Рядки опалені війною»;
 • районний благодійний фестиваль-конкурс для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківської опіки «Джерело любові»;
 • районний фестиваль повстанської пісні «Пісні нескореної волі»;
 • районний фестиваль патріотичної пісні ім.Павла Лейби «Переможемо з піснею»;
 • Відкритий фестиваль українського кіно і пісні ім.Івана Миколайчука «Миколайчук-фест»;
 • У 2016р. відновлено Всеукраїнський фестиваль української естрадної пісні ім.Назарія Яремчука «Пісня буде поміж нас», в якому брали участь аматори з Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини, Черкащини, Сумщини, м.Донецьк, Чернівці, Волині, Харківщини, Херсонщини, м.Київ, Румунії, Йорданії.

Пані Наталія Додяк зуміла презентувати фестиваль ім.Назарія Яремчука в залі Львівської національної філармонії, в палаці культури ім.Катерини Рубчакової м.Чорткова Тернопільської обл. та донести весь колорит Буковини, об’єднати співаків, молодих виконавців різних куточків нашої країни.

Наступну презентацію фестивалю ім. Н.Яремчука «Пісня буде поміж нас» заплановано та внесено у план роботи Львівського музично-драматичного театру ім.Марії Заньковецької на 20 жовтня 2020р.

Завдяки їй глядачі Вижниччини змогли побачити та почути концерти кращих митців та творчих колективів України.

Благодійна діяльність:

 • Організувала волонтерські концерти аматорських колективів Вижницького РБНТД для воїнів АТО та ООС на сході України;
 • Благодійна акція «Дім для солдата» по збору коштів для зведення будинку родині Павла Лейби, який загинув в ході бойових дій на сході України в рамках фестивалю патріотичної пісні ім. Павла Лейби «Переможемо з піснею»;
 • Благодійні акції та концерти на підтримку онкохворих дітей та дорослих Вижниччини;
 • Благодійна діяльність та допомога під час боротьби з covid-19.

Вона поважає та високо оцінює роботу працівників культури району. За її керівництва та подання до відповідних інстанцій працівники культури Вижницького району отримали високі державні нагороди.

Завдяки умілому її керівництву було кардинально оновлено матеріально-технічну базу Вижницького РБНТД: кабінет-студія НА ВІА «Смерічка», методичний кабінет, театральна світлиця. Попереду ремонт танцювального залу НААТ «Смеречина».

Прикро, що політичні уподобання та переконання, особисті амбіції керівництва Вижницької РДА перекреслюють все те, що було зроблено, руйнують творчу співпрацю, мистецькі зв’язки, що були створені Наталею Додяк між аматорами, артистами, творчими колективами та гуртами України і Вижниччини.

Багато роботи зроблено і замість того, щоб допомогти та спільно продовжувати розвиток культури Вижниччини, шукають-вишукують недоліки в уже проведеній та організованій нею роботі.

Надіємось, що наше звернення допоможе прийняти правильне, мудре рішення, не дасть можливості зруйнувати творчі, культурні зв’язки, що були налагоджені Наталією Додяк.

Звернення підписали:

Михайло Ковалюк

Ольга Дроняк

Анна Ватаманюк

Євдокія Ковалюк