Олексій Гончарук: Облради усунули від передачі надр

Облради усунули від передачі надр. Про це повідомив у Telegram прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

“Облради часто відмовляли інвесторам, у тому числі державним компаніям, через корупційні мотиви”, – повідомив прем’єр.

Уряд затвердив постанову про прискорення електронних аукціонів надрокористувачів. Копалини місцевого значення залишатимуться у розпорядженні сільських, селищних, міських і районних рад та об’єднаних територіальних громад.

“Відтепер інвестори зможуть планувати свою діяльність заздалегідь. Уряд дозволив резервування земельної ділянки ще до виставлення її на аукціон”, – підсумував Гончарук.

Нагадаємо, у 2016 році Чернівецька обласна рада мовчазною згодою без аукціону фактично дозволила видобувати газ з родовища у Красноїльську фірмі «Інгазко». Як писала тоді місцева преса, фірма була зареєстрована майже напередодні голосування.

Відкриті джерела свідчать – «Інгазко» заснували підприємства, зареєстровані в офшорній зоні та фірми, пов’язані з колишнім міністром природніх ресурсів часів Януковича Миколою Злочевським.

Проект рішення на сесію, що відбулася 15 березня 2016 року був написаний таким чином, що обласні обранці мали або дозволити, або промовчати, тобто теж дозволити. Про відмову фірмі з одним лише орендованим газовим лічильником і без майнового комплексу видобувати газ не йшлося.

Про цю мовчазну згоду обласної ради голова Іван Мунтян тоді офіційно повідомив керівника Державної служби геології та надр. І служба, керуючись законом, бо ж обласна рада не заперечила, видала «Інгазко» дозвіл.

Про необхідність передачі надр через прозорі аукціони ще тоді, у 2016-му, наголошував депутат Чернівецької облради Василь Гостюк.