Центр правової допомоги: Коли «крадіжка» – не злочин

На Буковині до Регіонального центру по безоплатну вторинну правову допомогою звернувся громадянин М. Його обвинуватили в крадіжці побутової техніки з домогосподарства в селі Ванчиківці на Новоселиччині. Захищати чоловіка доручили адвокату Галині Божеску.

Ще в березні 2019 року громадянин М. начебто зламавши врізний замок, проник у сарай потерпілої (яка, до речі, є його тещею), звідки викрав вживані пральну машинку, насос та металеву плиту від пічки, всього – на 1538 гривень. Відтак – реалізував їх місцевому мешканцю на металобрухт.

Під час розгляду справи обвинувачений заперечував вчинення ним цього злочину, пояснивши, що приїхав до тещі разом із дружиною – донькою потерпілої, місце проживання якої теж зареєстроване за цією ж адресою. Тож дружина діяла як співвласниця майна: попросила чоловіка здати побутову техніку на металобрухт, а за виручені кошти – купити їхній малолітній дитині їжу.   Завдяки доводам адвоката Галини Божеску, Новоселицький районний суд 27  травня 2020 року прийняв рішення визнати громадянина М. невинуватим у вчиненні злочину та виправдати його, оскільки сторона обвинувачення не надала належних доказів його вини.

Схожа ситуація була і в громадянина Д., якого Першотравневий районний суд у Чернівцях визнав винним у скоєнні крадіжки, яку він начебто вчинив спільно з громадянином А. Чоловіків обвинуватили в проникненні до нежитлового приміщення садового товариства «Локомотив» у Чернівцях та викраденні звідти металевих виробів на понад 643 гривні. За скоєний злочин громадянину Д. призначено покарання – 3 роки і 3 місяці позбавлення волі.

Чоловік звернувся по безоплатну вторинну правову допомогу. Надати її у Регіональному центрі з надання БВПД у Чернівецькій області доручили адвокату Яні Кодрян. Не погоджуючись з вироком районного суду, адвокат подала апеляційну скаргу, в якій просила скасувати вирок, а її підзахисного визнати невинуватим та виправдати. 19 травня 2020 року Чернівецький апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу Яни Кодрян. Вирок районного суду скасували, а кримінальне провадження закрили через не встановлення достатніх доказів для доведення їх винуватості в суді та вичерпання можливостей їх отримати.